דלג לטופס יצירת קשר דלג לתוכן המרכזי
          

נהיגת חורף בטוחה עם משאיות HINO

הכנו לכם מדריך לנהיגת חורף בטוחה. החל מהכרת מערכות הבטיחות של משאיות HINO המסייעות בנהיגה בחורף ועד לתחזוקה שוטפת שתעזור לכם למנוע את התאונה הבאה..

 

 

מדריך לנהיגת חורף בטוחה עם משאיות הינו

 

חברת טויוטה יצרנית מותג המשאיות HINO מכינה אתכם נהגי המשאיות לנהיגת חורף בטוחה. תנאי הכביש בחורף יותר מסוכנים עבור כל כלי הרכב, ועלולים להקשות על כל נהג. שדה הראייה מוגבל, יש ערפל ושעות חשיכה רבות. כבישים רטובים וחלקים שעלולים לגרום לאיבוד שליטה במשאית ושיעור הסיכון להחלקה גדל. גם הפעלת חימום עלולה לפגוע בערנות ובריכוז. לכן חשוב מאוד לשמור על כללי הבטיחות. חברת טויוטה מגישה לכם מדריך לנהיגה בטוחה בחורף.

 • הכנת המשאית לחורף – מומלץ לכל נהגי ובעלי משאיות, להיכנס למוסך מורשה על מנת לוודא את תקינות המשאית לפני החורף.
 • מהירות – בחורף נוהגים לאט, שומרים על מרחק עצירה בטוח מהרכב שלפניכם, ובמזג אוויר סוער מפחיתים במהירות לפחות בין 30-40 קמ"ש.
 • צמיגים – בדקו את תקינות הצמיגים, הם ה"חיבור" שלכם לכביש. הם אלה שבולמים זעזועים ומשפרים את אחיזת הרכב. במשך הזמן הם עלולים להתבלות כתוצאה מהתייבשות או שחיקה, ואחיזתם בכביש עלולה להיחלש. לפיכך מומלץ לבדוק את הצמיגים כל השנה וגם בחורף. אחת לשבועיים בדקו את לחץ האוויר בצמיגים, בהתאם להנחיות היצרן. אין להשתמש בצמיגים בני 6 שנים ומעלה. בכל צמיג סימן לעובי החריצים. שחיקה גורמת להעמקתם לכן אם החריצים בצמיגים שלכם עמוקים מהמסומן, זהו סימן שיש להחליף אותם. החליפו אותם גם במצב של קרע, חתך, עיוותים, נפיחויות, חתכים ועוד.

למדריך לשמירה על צמיגים

 • אורות בחורף – על פי החוק בישראל, בין ה-1 לנובמבר עד 31 במרץ, כל נהג משאית חייב להדליק את הפנסים הקדמיים והפנסים האחוריים בדרכים בלתי עירוניות. חברת טויוטה מציעה לכם להדליק אורות גם בדרכים עירוניות, כך תוכלו לראות יותר טוב ולמרחק רב יותר.

נכונה ברכב, נהיגה במשאית במצב של חימום וחלונות סגורים, עלולה לגרום לנהג להירדם ולפגוע בערנות שלו.

 • "לכלוך" של חורף הגשמים מזרימים אל הכביש כל מיני ספיחים בדרך שעפים עם הרוח והמים כמו אבק, דלקים, שמן שצף כעת בגשם אל מעל פני הכביש והוא הופך מיד את הכביש למסוכן וחלק. כשהכביש במצב הזה יש להאט את מהירות הנסיעה לפחות ב-20 קמ"ש מהמהירות המותרת. במזג אוויר סוער מאוד ובתנאי ריאות קשים, יש לנהוג לפחות בין 30-40 קמ"ש פחות מהמותר. יש להאט ביציאה, בכניסה ובסיבובים ולהשתדל להימנע מבלימות פתע שעלולות חלילה לגרום לאובדן שליטה. גשם שיורד אחרי סופות חול, עלול להפוך את הכביש למדרון של בוץ חלקלק ומסוכן, לכן חשוב מאוד שכל נהג משאית HINO ישתמש במערכת ההיגוי ובדוושה בצורה מתונה תוך שליטה מוחלטת באחיזה בכביש.
 • לא מסמסים – הרבה תאונות מתרחשות בגלל שנהגים שולחים מסרונים באמצע הנהיגה. המצב בעיקר עלול להחמיר כאשר מדובר בנסיעה בחורף על כביש חלקלק הדורש את שיא הערנות של הנהג על מנת להשתלט על המשאית, ולהדק את האחיזה שלה בכביש. חגרו חגורות בטיחות ואל תסמסו באמצע הנהיגה, זה עלול להוציא אתכם חלילה משליטה. אם אתם חייבים לסמס, עצרו בתחנת הדלק הראשונה ושלחו את המסרונים ורק אז המשיכו בנהיגה בטוחה.
 • לנוח כאשר עייפים – נהגי משאיות נוהגים שעות ארוכות ועלולים בהחלט למצוא את עצמם עייפים מאוד. מוטב לעצור להתרעננות, לשתות קפה חם או משקה אחר כדי להתרענן, ולא להמשיך לנהוג בעייפות. הכביש בחורף דורש את מלוא הערנות שלכם וטעות אחת קטנה או חלילה "עצימת עיניים" עלולה להיות קטלנית.

למגוון משאיות HINO חדשות

שתהיה נסיעה טובה וחיזרו בשלום.

 
  אולי יעניין אותך

  להצעת מחיר או פרטים נוספים

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם