דלג לטופס יצירת קשר דלג לתוכן המרכזי
          

כך תאריכו את תוחלת החיים של צמיגי משאית HINO שלכם

עצות לבטיחות מרבית ולצמצום עלויות

בעלי רכבים ומכוניות פרטיות, לרוב, מקדישים תשומת לב מעטה לצמיגי הרכבים שלהם. החלפת צמיג או מילוי אוויר בצמיג, נחשבת למטלה מעיקה. לעומת זאת, במשאיות וברכבים מסחריים אחרים, הצמיגים הם אביזרים שנוטים לבלאי גבוה וזקוקים למעקב קבוע וצמוד, בעיקר במעברים בין עונות השנה.

שימו לב – מדריך מתומצת זה, מביא אליכם את העצות הבסיסיות ביותר לשמירה על תקינות הצמיגים. בנוסף, אנו מאוד ממליצים להגיע אל מוסך מורשה HINO הקרוב למקום מגוריכם, לבצע בדיקה מקיפה של הצמיגים ולקבל הדרכה והכוונה פרטניים באשר לרכב שלכם. לפירוט מרכזי השירות של הינו לחצו כאן (לינק לעמוד מרכזי שירות).

 

 

חזרה לבסיס: מידת הלחץ בצמיג

למידת הלחץ הנכון בצמיג חשיבות עליונה, היא זו שמבטיחה את תוחלת החיים והעמידות של הצמיגים. לחץ לא נכון בצמיגים, גבוה או נמוך, הוא הסיבה העיקרית לבלייה לא סדירה ומופרזת.

לחץ מופרז בצמיג גורם לבלייה משמעותית יותר במרכז ומקצר את אורך חיי הצמיג. ואילו לחץ נמוך מדי גורם לכך שכל משקל הרכב מונח על הצמיגים, דבר היכול לגרום להם לבלייה לא אחידה ולקצר את אורך חייהם באופן משמעותי. לחץ נמוך גורם לצדי הצמיגים לבלוט כלפי חוץ במידה מופרזת, דבר היוצר חיכוך עם הכביש ומעלה את הסיכון לקרעים וחתכים במהלך נסיעה. זכרו, גם במידה ושולי הצמיג שלמים והשסתומים תקינים – עדיין מתרחשות דליפות אוויר איטיות מצדי הצמיגים.

החשיבות של החלפת הצמיג

היתרון המובהק של החלפת צמיגים באופן קבוע ואחראי, הוא האפשרות למנוע את בלאי הצמיג מלכתחילה. הצמיגים הקדמיים סובלים מבלאי בעיקר בחלק המרכזי שלהם, שנגרם כתוצאה מהפניות של הרכב והחיכוך שלהם עם הכביש. ואילו הצמיגים האחוריים נשחקים במהירות גבוהה יותר מאשר הקדמיים, בגלל שהם חווים חיכוך גבוה יותר עם הכביש, עם הבלמים ועם המהמורות בכביש.

קיימת חשיבות רבה לבדיקת תקינות הצמיגים באופן תדיר, שהרי צמיג תקול הוא סכנת חיים של ממש. גם לאיזון מדויק של הגלגלים יש השפעה רבה על בלאי הצמיגים.

איזון גלגלים מדויק – לא פשוט כפי שחשבתם

גם איזון הגלגלים המושלם ביותר, עלול להישחק עם הזמן. הנחת משקלים בצורה שגויה עלולה לגרום לפגיעה בצמיגים במהלך הנסיעה. בנוסף, הצמיגים עשויים לאסוף בוץ ופסולת במהלך נסיעה, דבר המשפיע אף הוא על האיזון והמשקלים.

החשיבות שבבחירת המותג והסוג המתאימים למשאית HINO שלכם

צמיגים יכולים להיראות כמעט זהים אבל להיות בעלי מאפיינים וביצועים שונים לגמרי. למשל, איך הייתם בוחרים את הצמיג המתאים ביותר לצרכים שלכם מבין הצמיגים שבתמונה?

התשובה היא, שבדומה לנושאים הקודמים שדנו בהם, גם הפעם מומלץ להיוועץ עם מרכזי השירות של HINO. על ידי התאמה מדויקת של הצמיגים, תוכלו ליהנות מביצועים טובים יותר ולצמצם משמעותית עלויות תחזוקה שוטפות.

צמיגי משאית הינו HINO
  אולי יעניין אותך

  להצעת מחיר או פרטים נוספים

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם